Perfect Equi GASTRO CARE+, 4,8 kg - Na dobré trávenie
Kód: 323



Podrobný popis
PRE ZDRAVÉ ČREVO A ŽALUDOK, PRE DOBRÉ TRÁVENIE A SILNEJŠIU IMUNITU.
Perfect Equi GASTRO CARE+ je vylepšená, silnejšia a chutnejšia varianta dlhodobo prevereného Gastro Care.
Toto doplnkové krmivo pre kone prirodzenou cestou pomáha chrániť nielen žalúdočnú sliznicu, ale aj črevo. Prispieva k obnoveniu poškodenej črevnej výstelky a silnej črevnej mikroflóry.
Zdravé črevo a jeho správne osídlenie je kľúčom k efektívnemu tráveniu živín z prijatého krmiva, lepšej obranyschopnosti organizmu a psychickej pohody vášho koňa.
Vďaka komplexnému pôsobeniu prináša úľavu od bolesti tráviaceho traktu a zlepšenie kondície koňa.
Navyše dodáva telu cenné aminokyseliny, prírodné antioxidanty, polyfenoly a mnoho ďalších.
Obsahuje látky, ktoré na seba viažu patogénne baktérie v črevách a tie sú následne z tela vylúčené.
VHODNÉ PRE KONE:
- s podozrením na syndróm žalúdočných vredov - EGUS (Equine Gastric Ulcer Syndrome )
- ako efektívna podpora pri už prebiehajúcej alebo plánovanej liečbe vredov
- dlhodobá starostlivosť o vredárov
- dýchavičné (poťahuje sliznice a pomáha uvoľňovať hlieny)
- športové
- staré
- v horšej kondícii
- žriebätá (pri hnačkách, kvôli stresu z odstavu, starostlivosti o črevo po odčervení,...)
- kone vystavované stresu (transport, náročné tréningy, zmena prostredia, pobyt na klinike,...)
- u ktorých je podozrenie na poškodenie čriev (Leaky gut - syndróm zvýšenej priepustnosti čriev) alebo pri zápalových ochoreniach čriev
- s oslabenou imunitou
- pri zažívacích problémoch (hnačka, kotwasser, zlé využívanie živín z prijatého krmiva,...)
- v rekonvalescencii po chorobe či úraze
- po odčervení
- ako podpora zdravia pre každého koňa všetkých vekových kategórií
AKÉ ĎALŠIE BENEFITY PRODUKT PRINÁŠA?
- Pomáha pri hojení slizníc pľúc a priedušiek a rozpúšťa hlieny. Preto je Gastro Care vhodné podávať aj pri kašli .
- Jemne sa stará o pohybový aparát .
- Podporuje rast a regeneráciu svalovej hmoty
- pružnejšia pokožka a kopytná rohovina, lepšia srsť
Žalúdočné vredy sú problémom veľkého množstva koní, odhaduje sa okolo 50-90%. Lézie žalúdka a proximálneho úseku čriev postihujú všetky typy koní a všetky vekové kategórie, dokonca aj žriebätá.
Najčastejším dôvodom vzniku vredov býva:
STRES - tu hrá rolu (okrem vonkajších vplyvov) aj vnútorné nastavenie daného koňa. Zvýšenie stresu môže koňom spôsobovať pretekárska sezóna, zvýšená fyzická záťaž, transport, pobyt na klinike alebo rekonvalescencia s obmedzením pohybu, nevyhovujúci manažment pre daného jedinca, nepohoda v stáde, zažívanie opakovaného diskomfortu pri práci s nepadnúcim sedlom, opakovanie riešenia konfliktov medzi jazdcom a koňom, ...
NEVHODNÝ SPÔSOB Kŕmenia - nedostatočné množstvo objemového krmiva (seno, tráva), vysoké príjem cukrov a škrobov v krmive, dlhé pauzy medzi príjmom objemového krmiva, kŕmenie jadrom pred senom alebo dokonca vynechanie sena a vypustenie koní rovno na trávu.
Koňom sa žalúdočné kyseliny produkujú neustále, nielen s príjmom potravy, ako je to u človeka. A pokiaľ nie je žalúdok dostatočne naplnený objemovým krmivom, žalúdočné kyseliny naleptávajú jeho sliznicu a vznikajú žalúdočné vredy. V horšom prípade sa môžu vredy objaviť až na chránenej žľaznatej časti av proximálnom úseku čriev.
PODÁVANIE NIEKTORÝCH LIEKOV - najmä lieky na tlmenie bolesti a zápalu (NSAID) mávajú ako nežiaduci účinok vznik vredov a poškodenie črevnej steny (zvyšujú priepustnosť čreva).
* Existenciu vredov a ich rozsah zistíte gastroskopickým vyšetrením.
Vredy sa netýkajú iba koní chudých, nie je žiadnou výnimkou, že vredy mávajú aj kone s dobrým apetítom a v normálnej výživovej kondícii, či kone s nadváhou. Keďže sú vredy bolestivou záležitosťou, môžete u koní pozorovať niektoré z týchto symptómov, ktorými sú napríklad:
- zlá výživová kondícia a problém s nakŕmením (zle kŕmiteľný kôň)
- zlý stav srsti a kopýt
- problém s naberaním svalovej hmoty
- problém s príjmom potravy (vyberavý kôň, žerie veľmi dlho, nedojedá,...)
- obzeranie alebo dokonca oháňanie sa po jazdcovi pri doťahovaní sedla
- únava, apatický kôň
- časté ležanie alebo zívanie
- citlivosť v mieste podbrušníka, kohútika, bedier
- stuhnuté bedrá
- nepravidelnosť v chodoch (môže sa aj zdať, že kôň kríva)
- kôň sa pri práci horšie uvoľňuje
- neochota pri práci, niekedy až vzdorovitosť
- podráždenosť až neadekvátna reakcia na podnety (veľa rozkukaný, ľakavý kôň)
- škrípanie zubami
- náchylnosť ku kolikám
- klikanie
Tipy, ako pristupovať ku koňovi s vredmi alebo s podozrením na vredy (či poškodenie čreva):
- Buďte striktní vo výbere vhodného krmiva - pri kŕmení nevhodným krmivom, komponenty či doplnky sa bude časom stav zhoršovať a môže to dokonca znížiť úspešnosť alebo úplne zničiť aj prebiehajúcu liečbu. Veľmi zdravým krmivom vhodným pre kone so žalúdočnými vredmi či poškodeným črevom je napríklad Perfect Equi VIDA VITAL . Kombinácia VIDA VITAL s GASTRO CARE+ je úplne skvelá a zdraviu veľmi prospešná - odporúčame! Pokiaľ by ste chceli kŕmiť statkovými krmivami a neviete si rady so zložením kŕmnej dávky, kontaktujte dobrého výživára, ktorý nerobí kompromisy vo výžive chorých koní.
- Zaistite koňovi dostatočné množstvo objemového krmiva (kvalitné seno bez plesní, tráva - u koní v liečbe obmedzene kvôli obsahu cukrov alebo púšťať koňa na starinu či menej cukornatú trávu).
- Nenechávajte kone nikdy bez objemového krmiva dlhšie ako 4 hodiny! Ideálny stav je ad libitum (neobmedzene). U hrubých koní je vhodné spomaliť príjem sietí s malými okami. U koní chudých siete nepoužívajte. Dbajte na toto opatrenie vždy – vrátane noci! Častým problémom stajní je kŕmenie senom len 2x denne, kedy kôň nemá cez deň vo výbehu čo jesť a večer si dožerie seno napríklad o 22. hodine alebo o polnoci (nedaj bože aj skôr napríklad v zime, keď sa nejedna stajňa zatvára skôr) a do rána nemá čo žrať. Tu je opäť riešením veľká sieť, ktorá zaistí spoľahlivo seno na celú noc.
- Pred prácou môžete koňovi dať napríklad trochu lucerny či senných granúl, aby ste zabránili špliechaniu kyslých žalúdočných štiav na nežláznatú časť žalúdka. Pri vychádzkach si urobte chvíľku času a nechajte svojho kamaráta na pár minút popásť.
- Vyhýbajte sa podávaniu krmív s vyšším obsahom škrobov, cukrov, s obsahom melasy a v liečbe či pri zažívacích ťažkostiach aj lepku. Obsah cukrov a škrobov v diéte by nemal prekročiť v súčte 10%. Ďalej pozor na tuky (semená, oleje) vysokým obsahom omega 6 mastných kyselín, ktoré sú protizápalové. Nevhodné oleje: slnečnicový, pestrecový, ryžový, kukuričný olej,...). Naopak veľmi vhodný je ľanový a rybí olej, kvôli vysokému obsahu omega 3, ďalej je vhodným olejom rakytníkový, konopný a repkový. Nepriateľom úspešnej liečby môže byť aj vyššie spomínaná cukornatá tráva (ideálne obmedziť pobyt na takej pastvine a dodať koňovi dostatok kvalitného sena) a senáž (kvôli nižšiemu pH - kyslé).
- Pozor na všetko, čo môže dráždiť poškodenú a boľavú žalúdočnú sliznicu alebo čo je abrazívne aj pre črevnú výstelku (nelúpané semená, lucernová rezanka - nepliesť s peletami, veľmi hrubé a tvrdé seno, kremelina,...). Krmivo by malo byť jemné a krehké a ideálne ho pri začatí liečby nejakú dobu nechať ľahko rozpadnúť zaliatím trochou vody alebo pridať jemnú bojínkovú rezanku bez melasy, varené ľanové semienko alebo namočené chia semienka atď. Pokiaľ je nález väčšieho rozsahu alebo sú lézie hlbšie, či krvácavé, zápalové alebo sa rieši zápal v čreve, je vhodné podávať krmivo konzistencie ako mash.
- Rozdeľte žľabové krmivo na viac denných dávok, nech je jedna dávka čo najmenšia.
- Kŕmte najskôr objemové krmivo a až potom žľabové
- Pri kŕmení statkovými krmivami je dôležité koňovi dodať dostatok všetkých potrebných vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Dobrou voľbou je skvelý Perfect Equi COMPLETE+ alebo jedinečný balancer VIDA VITAL (v niektorých prípadoch je možné použiť aj ako jediné krmivo, viac informácií pri produkte).
- Dbajte na maximálnu psychickú pohodu koňa. Nech sa jedná o jeho bytie samotné - ako a s kým žije (zázemie, zloženie stáda). Alebo nech ide o prácu s ním – počúvajte a majte otvorené svoje srdcia. Cval býva najviac bolestivý, preto odporúčam na nejaký čas vynechať cvalovú prácu a skákanie. Naopak zaraďte spoločné prechádzky, prácu na ruke a postarajte sa o to, aby si váš kôň pripadal ako veľmi šikovný parťák, čo vám robí radosť.
EXTRA TIP:
*Pred jazdením: podajte svojmu koňovi kašu z Gastro Care+ zmiešaného s vodou na ochranu žalúdočnej sliznice . Vhodné aj pri problémoch s kašľom . Podanie kaše a následná práca podporí uvoľňovanie hlienov z dýchacích ciest.
*Ak kôň nechce prijímať Gastro Care v namočenom stave , skúste koňovi ponúknuť suché. Mokré totiž výrazne zmení arómu a niektorým koňom to nemusí vyhovovať.
NEZABUDNITE - JEDNOU VREDÁR, NAVŽDY VREDÁR.
To znamená, že nielen pri problémoch, ale aj po zaliečení je potrebné už navždy dodržiavať správny kŕmny manažment a dbať na welfare koní. Bez toho sa môže problém s vredmi neustále vracať.
DÁVKOVANIE:
- Pri podozrení alebo liečbe vredov/ pri zažívacích ťažkostiach: 160g denne po dobu 2 mesiacov, následne 80g denne po dobu 2-4 mesiacov. Potom je možné znížiť na 50g denne na dlhodobé užívanie.
- Imunita/ rekonvalescencia: 160g denne po dobu 1 mesiaca, následne 80g denne po dobu 2 mesiacov. Pri dlhodobej rekonvalescencii dlhšie - podľa potreby.
- Po odčervení: 80g denne po dobu 1-2 mesiacov.
- V prípade vystavovania stresu: 160g denne po celú dobu trvania (závodná sezóna, vysoká fyzická záťaž, dlhodobý pobyt na klinike,...). Následne podľa potreby.
- Pony a žriebätá 1/2 dávky
Dennú dávku ideálne rozdeľte a podávajte ráno a večer. Pri kŕmení iba 1x denne je možné podať v jednej dávke.
1 odměrka je cca 27g
Podávajte zamiešané do bežného krmiva, navlhčite dostatočným množstvom vody.
V prípade problémov s príjmom krmiva zamiešajte s vodou a aplikujte striekačkou priamo do huby koňa.
* Zaraďujte do krmiva pozvoľna : GASTRO CARE+ krásne vonia a spravidla koňom veľmi chutí. Ale ako každý nový komponent kŕmnej dávky je nutné zaraďovať do krmiva postupne – začať malou dávkou a postupne počas niekoľkých dní (7-14 dní) dávku navyšovať, až dosiahnete potrebné dávkovanie.
Zloženie: 3c451 L-glutamín, kolagén, semeno senovka (Fenugreek powder), kvasničné výrobky - prebiotikum AllTech Bio-Mos, lithothamnium calcareum, jablčné výlisky
Analytické zloženie v 1kg: hrubý proteín 56,50%, hrubý tuk 1,7%, hrubá vláknina: 7,30%, hrubý popol: 2,60%
UPOZORNENIE
- Uchovávajte na suchom a chladnom mieste, starostlivo uzavreté.
- Medzi perorálnym podávaním liekov a Gastro Care+ dodržujte rozostup aspoň 30 minút.
- NIE JE URČENÉ gravidným kobylám!
* Produkt nie je mineralizovaný
* Nemal by chýbať v jedálničku nielen u koňa s podozrením na vredy či poškodené črevo , ale aj v žiadnom jedálničku športovca či koňa v rekonvalescencii
* Vhodné podávať ako starostlivosť o črevo po odčervení (1 balenie vystačí na vhodnú podporu po odčervení).
Hmotnosť balenia 4,8kg
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.